B.V.L.G.

Mijn Initialen - Bedenkingen van en over mezelf, over business, over het webgebeuren, over social media, over alles rondom mij

02 juni 2006

BelBlogs - Content Size

Hoe groot is uw weblog ? Dit kan u opvragen via de GetContentSize tool.

Dit tooltje geeft voor een opgegeven URL de omvang van de webpagina, uitgedrukt in bytes. De omvang heeft enkel betrekking op de HTML-pagina, de opgeroepen bestanden (javascript, css, ...) worden niet in rekening gebracht. Naast de bruto omvang wordt ook de omvang van de text content aangegeven en de verhouding tussen beide, de page's weight devoted to text content.

Uit het opvragen van de info voor een 900-tal Belgische blogs (die met een Blogshares-waarde of een Blog Value Estimator-waarde boven de 2500$) heb ik een aantal vaststellingen gedaan.

De gemiddelde omvang van de beschouwde Belgische blogs bedraagt 47.000 bytes. De gemiddelde omvang van de text content bedraagt 14.400 bytes, wat een gemiddelde verhouding van 30% oplevert. Slechts 30% van de webpagina's draagt iets bij tot de inhoud, de rest is verpakking. Indien de javascript, css en andere bestanden ook meegeteld zouden worden zal de verhouding nog slechter worden.

De grootste verhouding page's weight devoted to text content, meer bepaald 84%, heb ik teruggevonden voor de blog over Siebe Verlinden een weblog zonder franjes.

Het plaatje hieronder geeft de verdeling van de onderzochte blogs per percentiel. De meeste blogs hebben een verhouding tussen de 20 en 30 percent.

Ik heb 5 blogs gevonden waarvan het HTML-bestand meer dan 200.000 bytes telt.
20km.blogspot.com
jemappellehenri.skynetblogs.be
frietmetstoofvlees.blogspot.com
vl.altermedia.info
xagent.blogspot.com

Ik heb 3 blogs gevonden waarvan de omvang van de text content meer dan 100.000 bytes telt.
goldenchronicles.blogspot.com
frietmetstoofvlees.blogspot.com
vl.altermedia.info

De resultaten voor enkele bekende bloggers.
Bloggeromvang HTML paginatext content% text content
Luc VB41.37419.81247,89
Bart D14.7706.55644,39
Steven N20.3258.74443,02
Bert A23.63810.06442,58
BVLG104.44840.77239,04
Cindy DS66.52023.48535,31
Pieter B22.8827.62933,34
Michel V96.38732.01733,22
Miel VO52.87317.01432,18
Peter F55.37816.74230,23
i.33.87710.02729,6
Frédéric DV44.14012.88829,2
Pascal VH45.35312.96828,59
Maarten S38.7338.13621,01
Michael D28.0625.33819,02
30002.50942216,82
Dieter V49.1527.93616,15
Ine D58.0409.07215,63
Clo W35.5334.49012,64
Herman H11.4208327,29

Zo weet u waar u veel (of weinig) content kan vinden, althans content onder de vorm van lettertjes.

Een bedenking die bij al deze cijfers kan gemaakt worden is dat de omvang van de HTML-page of van de content op de pagina helemaal niets zegt over de relevantie van de blog, dat is natuurlijk afhankelijk van de persoonlijke smaak ...

Technorati : - - -

6 Bedenking(en) :
Blogger Michel had op 02 juni, 2006 22:00, de volgende bedenking ...

Photoblogs zullen u graag horen afkomen. :)

 
Anonymous Mark C. had op 02 juni, 2006 22:20, de volgende bedenking ...

Shit, ben uit de rang BB gehaald.
Damn, moet er iets aan gaan doen

 
Anonymous Asfaltkonijn had op 03 juni, 2006 01:05, de volgende bedenking ...

Wat?! Drieduizend meer tekst dan Asfaltkonijn? Dat hoef ik niet te pikken :)

 
Anonymous wereldkeuken.be had op 03 juni, 2006 11:55, de volgende bedenking ...

wereldkeuken.be: véél verpakking, weinig inhoud :-D Al denk ik dat dit typisch is voor alle fotoblogs ;)

 
Blogger bvlg had op 03 juni, 2006 19:05, de volgende bedenking ...

Fotobloggers kunnen zich misschien troosten aan het gezegde "een beeld zegt meer dan 1000 woorden" ...

 
Blogger Björn Roose had op 10 juni, 2006 20:39, de volgende bedenking ...

Tedju, gij kent mij niet als blogger ? Als ik De Morgen moet geloven ben ik nochtans minstens een "beruchte" blogger (om maar te zwijgen van het gegeven dat ik een "extremist" en een "neo-nazi" zou zijn).

Wist trouwens niet dat ik een van de "zwaarste" blogs in dit apenland had :-)

 

Heeft u ook een bedenking ?

<< Home

Related Posts with Thumbnails